Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE

PLUSY I MINUSY - 5.KOLEJKA!

28
Lip

Gdyby nie incydent w meczu Munji z Furduncio moglibyśmy o 5 kolejce Ligi Fanów pisać w samych superlatywach. Zacięte spotkania, zwroty akcji, bramki w ostatnich minutach, czysto sportowe emocje – to jest to, co chcielibyśmy przeżywać co tydzień. Do tego w minioną sobotę w końcu wystartowaliśmy z nowym projektem, który mamy nadzieję zarówno wam jak i nam przyniesie wiele emocji, radości i satysfakcji. Nie przedłużając, zapraszamy do lektury Plusów i Minusów 5 serii gier.

Tym razem zaczniemy od plusów:

DEBIUT REPREZENTACJI LIGI FANÓW

W sobotę na boisku w Zielonce na zaproszenie zaprzyjaźnionej Nocnej Ligi Halowej, Liga Fanów zadebiutowała na dużym placu! Warto podkreślić że NLH, wspomagana w tym meczu reprezentacją Futboligi, ma już spore doświadczenie w grze po jedenastu i kilka występów w Pucharze Polski, Sparing wypadł obiecująco – wygraliśmy 7:1, a sama gra wyglądała bardzo przyzwoicie, biorąc pod uwagę to, że niektórzy po raz pierwszy grali na dużym boisku. Przed nami jeszcze niejedna gra kontrolna w ramach przygotowań do Okręgowego Pucharu Polski, w którym mamy zamiar występować od przyszłej edycji. Niestety w związku z pandemią nie zgłosiliśmy się do tegorocznego Pucharu, bo jak dobrze wiecie zawsze staramy się, by nasze projekty były jak najlepiej przygotowane i nic nie robimy pochopnie. Drzwi do kadry są otwarte – uważnie będziemy się przyglądać rozgrywkom, szukając wyróżniających się zawodników. Już w pierwszym meczu wystąpili gracze z niższych lig, więc motywacji i determinacji nie powinno zabraknąć nikomu, kto chciałby reprezentować Ligę Fanów na dużym boisku i przeżyć przygodę z Pucharem Tysiąca Drużyn.

UDANA POGOŃ HAZARDU I POLSKIEGO DREWNA

Niesamowicie emocjonujące widowisko zaserwowały nam ekipy LTM-u i Hazardu 86. Pierwsza połowa to dominacja ze strony drużyny Irka Webera, która w końcu zaczęła grać na miarę swoich możliwości. Przy gwizdku kończącym pierwszą połowę wynik 5:2 wieszczył łatwe punkty dla gospodarzy, ale chłopaki z Hazardu już nie raz pokazali nam duszę wojownika i w drugiej połowie zupełnie zmienili oblicze tej rywalizacji. Konsekwentnie odrabiali straty, wyszli na prowadzenie i nie dali LTM-owi dojść do głosu, a mecz skończył się wynikiem 6:9. Dodajmy, że choć spotkanie było bardzo dynamiczne, a wysokie tempo utrzymywało się przez 50 minut, to sędzia rzadko sięgał po gwizdek, co przy tego typu meczach jest rzadkością.

Podobną drogę, z piekła do nieba, przeszli Drewniacy w starciu z Pogromcami Poprzeczek. Po efektywnym początku spotkania ich rywale po 20 minutach gry prowadzili już 4:0 i nic nie wskazywało na to, co wydarzyło się w dalszej części meczu. Jeszcze w pierwszej połowie udało się Polskiemu Drewnu strzelić dwie bramki, a w drugiej części to oni dyktowali warunki gry, konsekwentnie dążąc do odrabiania strat. Gdy sami wyszli na prowadzenie, skutecznie odparli ataki Pogromców, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa, które jeszcze w 20 minucie wydawało się tak odległe.
Chłopakom z Hazardu i Polskiego Drewna gratulujemy heroicznej postawy, a sobie życzymy jak najwięcej takich widowisk.

POWRÓT LUCA KOŃCZALA

„615 dni" – tymi słowami przywitał nas w niedzielę Luc Kończal. Kapitan FC Tartak wystąpił po raz pierwszy od czasu kontuzji kolana odniesionej 17 listopada 2018 roku. Luc wzorowo przepracował okres rehabilitacji i wrócił w świetnej formie, wpisując się trzykrotnie na listę strzelców. Cała drużyna zagrała perfekcyjny mecz wygrywając aż 26:0. Widocznie kapitan ma większy posłuch w zespole, gdy jest na boisku niż przy linii bocznej. Lucowi życzymy zdrowia oraz utrzymania skuteczności w kolejnych występach na boiskach Ligi Fanów i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przy najbliższej okazji przeprowadzimy z kapitanem Tartaka obszerny wywiad.

ZACIĘTE RYWALIZACJE I BRAMKI W OSTATNICH MINUTACH

Miniona kolejka obfitowała w zacięte pojedynki, z których aż 6 skończyło się podziałem punktów, a do tego kilka meczów zakończyło się różnicą tylko jednej bramki. Nie brakowało dramaturgii, pogoni za wynikiem i cennych goli w końcówkach. Trafienie Brazylijczyków na sekundy przed końcem w meczu z Munją, gole Scorpionsów, Gastro Sparty czy Przypadkowych Grajków w ostatnich minutach na wagę remisu, to tylko część tego, co działo się podczas ostatniego weekendu. Czysto piłkarskich emocji nie zabrakło i oby w następnej serii gier było podobnie!

Przechodzimy do minusów:

6 KARTEK W 45 SEKUND

Niechlubny rekord pokazanych kartek na sekundę został ustanowiony w meczu Munji z Furduncio Brasil FC. Przez niemal 49 minut oglądaliśmy dobry piłkarsko mecz, choć nie brakowało napięć między zawodnikami, to spotkanie mogłoby kandydować do miana Plusa kolejki. Niestety znalazło się na zupełnie innym biegunie. Wszystko zaczęło się gdy bramkę na 2:1 w końcówce spotkania zdobyli Brazylijczycy – bramkarz Munji nie chciał oddać rywalowi piłki grając na czas. Wtedy doszło do pierwszych poważniejszych spięć, przez co dwóch zawodników po jednej z każdej drużyny, zostało ukaranych żółtymi kartkami. Drugie zwarcie miało większe konsekwencje. Gdy piłka wyszła na aut jeden z rezerwowych Munji nie dość że przytrzymał piłkę, to gdy Brazylijczyk chciał ją odebrać, odrzucił futbolówkę kradnąc cenne sekundy. Doszło do kolejnych przepychanek po których czerwoną kartkę zobaczyli Bruno Martins i Michał Konopka. Gdy gra została wznowiona od autu Furduncio trafiło na 2:2 po czym sędzia zakończył spotkanie. Po golu obraźliwe gesty w kierunku zawodników Munji zaczął pokazywać Caio Franca za co arbiter również jego ukarał czerwoną kartką. A to wszystko działo się mniej więcej w ciągu jednej minuty! Obie drużyny są winne takiej końcówce. Munja niepotrzebnie sprowokowała, a Brazylijczycy niepotrzebnie dali się sprowokować. Mógł być hit, a pozostał tylko niesmak po tych wydarzeniach.

WALKOWER ZŁĄCZONYCH

Tydzień temu mieliśmy do czynienia z pierwszym walkowerem w lidze, a w minionej kolejce nie odbył się mecz Złączonych. Niestety chłopaki z Grodziska nie zebrali składu, o czym poinformowali nas dzień wcześniej, dzięki czemu Mixamator nie musiał się fatygować na Grenady tylko po to, by dowiedzieć się że nie zagrają swojego spotkania.

HIT 1 LIGI PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

Każdy kto liczył na emocje w meczu Anonimowych z Chłopcami z Bródna musiał się srogo zawieść. My również sądziliśmy, że po meczu z Kebavitą zespół Sebastiana Ulewicza będzie chciał coś udowodnić, niestety, duże braki kadrowe spowodowały, że rywalizacja z Anonymmous była raczej meczem do jednej bramki. A szkoda, bo wiemy jak duży potencjał jest w ekipie Chłopców i jesteśmy przekonani, że sprawiliby sporo problemów Maćkowi Miękinie i spółce. Można podsumować to jednym zdaniem: „miał być hit, a wyszedł kit".