Wczytuję...

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!

Ligowicze potrzebujemy waszej pomocy, wsparcia w udostępnianiu materiałów ligowych, bo Liga Fanów to przede wszystkim WY! Jak można nas wesprzeć dowiecie się w załączonym artykule.

FORTUNA Z LIGA FANÓW!

Do grona naszych Partnerów dołączyły Zakłady Bukmacherskie FORTUNA! Jakie profity z tym są związane, co Wy jako uczestnicy, sympatycy zyskacie?

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

UDOSTĘPNIAJ MATERIAŁY LF!
FORTUNA Z LIGA FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 4.KOLEJKA!

13
Lip

To co musimy odnotować po 4 serii gier, to znaczna poprawa w zachowaniu wielu drużyn w stosunku do poprzedniego tygodnia. Zwłaszcza że w związku z drugą turą wyborów okoliczności, szczególnie na Grenady, były wyjątkowe. Nie obyło się jednak bez incydentów na innym tle czy to z powodu zwykłego chamstwa, głupoty czy nieroztropności. Nie zabrakło też emocji czysto sportowych, oglądaliśmy wiele meczów trzymających w napięciu do ostatniej minuty. Co działo się w minioną niedzielę? Zapraszamy do lektury!

PLUSY I MINUSY - 4.KOLEJKA!


Zaczynamy po raz kolejny od minusów:

MIĘDZYNARODOWE SPIĘCIA

Jak dobrze wiecie, w Lidze Fanów rywalizują zawodnicy różnych narodowości. Niekiedy grają w swoich własnych drużynach, czasem poszczególni gracze występują razem z polskimi kolegami. Jednych znamy już od lat, inni dołączyli do naszej społeczności dopiero od niedawna. W meczu Niezłomnych z Narodowym Śródmieściem na boisku wręcz iskrzyło, nikt nie odstawiał nogi, gra była twarda, ale nie jest to nic niezwykłego w rywalizacji piłkarskiej. W żaden sposób nie usprawiedliwia to zachowania jednego z zawodników Narodowego, który w bardzo niecenzuralnych słowach odniósł się do kibiców chłopaków z Ukrainy, w tym także do kobiety. Dysponujemy nagraniem z tego incydentu, sprawdzamy kto i co dokładnie powiedział i na pewno nie pozostawimy tego tak sobie, a sprawca zostanie przykładnie ukarany.

Drugi incydent miał miejsce w meczu Polskiego Drewna z Furduncio Brasil. Już podczas pierwszej części iskrzyło między obrońcą Drewniaków, a napastnikiem rywala. Niestety w drugiej części, jak sam zawodnik Polskiego Drewna przyznał, nie pomyślał i choć jak twierdził nie zrobił tego umyślnie, to użył w stosunku do Brazylijczyka słowa powszechnie uznawanego za obraźliwe. Wzburzony zawodnik Furduncio zszedł z boiska, czemu wcale się nie dziwimy. Niestety, ani sędzia, ani osoba obsługująca mecz nie słyszała wymiany zdań pomiędzy graczami, więc w najlepszym wypadku mielibyśmy słowo przeciwko słowu. Jednak gracz Polskiego Drewna przyznał się, że rzeczywiście padł ten wyraz z jego ust i wie, że zrobił głupotę. Po meczu sprawa została wyjaśniona, zawodnik przeprosił rywala za swoje zachowanie, ale i tak gracz występujący z zielonej koszulce zostaje przez nas zawieszony, co spotkało się ze zrozumieniem ze strony ukaranego.

Z naszej strony nie ma i nie będzie przyzwolenia na takie zachowanie, czy to z premedytacją czy nieumyślne, słowa też mają znaczenie i trzeba za nie brać odpowiedzialność.

ZABITY MECZ CHŁOPCÓW Z BRÓDNA

Gorąca głowa Sebastiana Ulewicza znacząco przyczyniła się do porażki jego zespołu. Będąc na ławce rezerwowych zaczął dyskutować z sędzią, gdyż nie podobały mu się decyzje arbitra. W końcu padły w stronę prowadzącego spotkanie niecenzuralne słowa, za co Sebastian obejrzał czerwony kartonik. Duże zdziwienie zapanowało wśród zawodników przebywających na boisku gdy dowiedzieli się, że jeden z nich musi opuścić boisko za przewinienie swojego kapitana. To był moment, który zabił mecz na szczycie 1 ligi. W tamtej chwili Chłopcy z Bródna co prawda przegrywali z Kebavitą 2-1, ale powoli przejmowali inicjatywę i mieli duże szanse na odwrócenie losów tej rywalizacji. Przez 10 minut gry w osłabieniu stracili aż 6 bramek. Gdy składy się wyrównały rzucili się w pogoń za wynikiem, ale czas nieubłaganie się skończył. Duże pretensje mieli zawodnicy w niebieskich strojach do swojego kapitana, bo gdyby nie jego wykluczenie, jesteśmy przekonani, że Chłopcy z Bródna nie przegraliby tego spotkania.

AWARIA STRONY INTERNETOWEJ

W związku z przeprowadzanymi pracami od wczesnych godzin porannych aż do popołudnia mieliśmy problem z działaniem strony internetowej. De facto usterka była do usunięcia w 5 minut, jednak osoba która mogła to zrobić była poza Warszawą i dopiero gdy wróciła naprawiła błąd. Tym bardziej czekamy na nową witrynę, która już jest na ukończeniu.

WALKOWER ORŁÓW ZABRANIECKA

Mecz Orłów z FC Alfą jest pierwszym w lidze letniej, który się nie odbył. To pierwszy raz kiedy zespół z Zabranieckiej nie zebrał składu, choć do ostatniej chwili bardzo się starali. A przecież nic od początku ligi nie wskazywało na to, że dojdzie do takiej sytuacji. Chłopaki zainwestowali w nowe stroje, frekwencja dopisywała, ale akurat na ten weekend duża część zespołu miała zaplanowane urlopy wyjazdy itp. i zebranie 6 ludzi okazało się niewykonalne.

KOLEJNA ZMARNOWANA „JEDNENASTKA" JUNAKA

Nie ma szczęścia do rzutów karnych zespół Junaka. Tydzień temu nie wykorzystali „jedenastki", która mogła dać zespołowi z Pragi 3 pkt w starciu z Un Mate Team. Teraz rzut karny mógł dać bramkę kontaktową w rywalizacji z FC Nova Group, ale znów lepszy okazał się bramkarz rywali. Krzysiek Krzewiński musi zarządzić dodatkowy trening strzelecki swojemu zespołowi, bo jak wiadomo, nie ma obronionych rzutów karnych, są tylko źle strzelone.

KONTUZJA ZAWODNIKA LTM WARSAW

Kolejna seria spotkań i kolejny poważny uraz. Tym razem nieszczęśnikiem był Dominik Sulej, który podczas meczu z Contrą nabawił się groźniej kontuzji i długo nie mógł się podnieść z boiska. Jak się dowiedzieliśmy złamał kostkę, obecnie ma nogę w gipsie i przez dłuższy czas będzie musiał odpocząć od piłki. Szkoda, bo w tym sezonie LTM i tak ma spore kłopoty kadrowe, a dodatkowe osłabienie tylko utrudni i tak już niewesołą sytuację w zespole Irka Webera.

Przechodzimy do plusów:

OLDBOYS DERBY DOSTAWCAMI EMOCJI!

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że Oldboys Derby mają dwa zespoły w lidze letniej: VI-ligowy oraz V-ligowy. Obie ekipy postanowiły wynagrodzić swoim fanom trud przybycia na spotkanie i dostarczyły ogromnej dawki emocji w obu spotkaniach. Najpierw zespół rezerw, choć przegrywał już 0:3, potrafił odmienić przebieg meczu, ale przy prowadzeniu 5:4 zawodnicy z Zielonej Białołęki stracili koncentracje i po piorunującej końcówce rywali ostatecznie nieznacznie ulegli 5:6 ekipie ADS Scorpion's. Kilkadziesiąt minut później, pierwszy zespół mierzył się z wiecznie głodnym gry zespołem FC Tartak. Cóż to było za spotkanie! Mnóstwo bramek, dramatyczny przebieg, głośny doping, eksplozje radości, a w efekcie słodki smak wygranej, gdyż po iście mrożącym krew w żyłach pojedynku i festiwalu pięknych bramek, ekipie OldBoys udało się wyszarpać komplet punktów, a wynik spotkania to ich minimalne zwycięstwo 8:7!

WIĘKSZOŚĆ DRUŻYN JUŻ Z PUNKTAMI

Po 4 kolejce wiemy już, że praktycznie 90% zespołów ma na swoim koncie choćby punkt. Jednak wciąż pozostają zespoły, które potrzebują punktów jak tlenu. FC Górka, FC Po Nalewce, Joga Bonito, Vistula Varsovia, Old Boys Derby II czy FC Vikersonn muszą przerwę w rozgrywkach przeznaczyć na przegadanie wewnątrz drużyny obecnej sytuacji lub po prostu potrenowanie i zgranie zawodników. W lipcu będzie jeszcze jedna szansa na zapunktowanie i liczymy, że po przerwie zobaczymy poprawę w grze tych zespołów.

 

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
2 0

2 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
2 0

3 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

4 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

5 LIGA

Kolejka 6
Wybierz kolejkę:
4 0

6 LIGA

Kolejka 6

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi