Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

LIGA FANÓW w lato? Tak to nie pryma aprilis! Sprawdź szczegóły, zgłoś drużynę, wejdź do gry. Startujemy już 14 czerwca.

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

LIGA FANÓW - STOP!

25
Kwi

Musimy zacząć od rzeczy mało przyjemnych, aczkolwiek koniecznych. Oficjalnie informujemy, że sezon 2019/20 w Lidze Fanów został zakończony, a za ostateczne wyniki uznaje się tabele końcowe z rundy jesiennej. Jak to wszystko zatem wygląda, co będzie z rozgrywkami dalej, jaki mamy plan na wakacje ? Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

LIGA FANÓW - STOP!

 

OSTATECZNE ROZSTRZYGNIĘCIA

Na pewno nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni, ale wydaje się, że nie było bardziej rozsądnego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia. W naszym regulaminie nie ma informacji jak powinny być liczone wyniki i statystyki tyko po jednej rundzie, bo Liga Fanów zawsze grała cały sezon ( jesień - wiosna ) i nigdy nie byliśmy zmuszeni, mierzyć się z taką sytuacją jaką mamy obecnie. Musimy skorzystać zatem z zapisów, mówiących że Organizator ma pełne prawo do interpretacji sytuacji, której regulamin nie obejmuje. Przy okazji przypominamy, że o miejscu w tabeli przy równej liczbie punktów decydowały następujące czynniki (w kolejności od najważniejszego):

 • wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi zespołami (jeśli dotyczy to więcej niż dwóch drużyn tworzona jest „mała tabela", w której uwzględniane są tylko mecze między zainteresowanymi zespołami)
 • bilans bramek
 • większa liczba strzelonych goli
 • większa liczba zwycięstw

Nawet jeżeli byłoby nam dane wrócić na boisko pod koniec maja, to nie jesteśmy w stanie dograć wszystkich spotkań. Dlaczego? Ponieważ sporo drużyn po prostu się rozpadło. Z różnych przyczyn. Gdybyśmy na siłę starali się to kontynuować, to prawdopodobnie zamiast 90 drużyn zrobiłoby się 50, gdzie na każdym poziomie rozgrywkowym zamiast 10 byłoby ich po 7-8 i dalsza gra nie miałaby sensu. Tutaj chyba wszyscy się zgadzamy.

Zakończenie sezonu po jednej rundzie generuje jednak spory problem - ten w wymiarze finansowym. Wiecie że mamy rozmach jak mało kto w tym środowisku, ale brak drugiej rundy (a co za tym idzie – brak drugiej puli wpisowego) spowodował, że nagrody za przedwczesne zakończenie sezonu na pewno nie będą takie jak zwykle. Chodzi głównie o puchary dla wszystkich drużyn od miejsc 4-10 czy dedykowane medale z okazji 20-lecia rozgrywek. Pewien znak zapytania stawiamy również przy dacie samego zakończenia - trudno powiedzieć kiedy miałoby się ona odbyć, skoro wiadomo że zgromadzenia jeszcze długi okres nie będą wskazane. Może pod koniec czerwca, gdy rząd poluzuje pasy? A może dopiero na początku września? Zobaczymy.

ROZGRYWKI LETNIE

Mając na uwadze powyższe i przy okazji domyślając się, jak bardzo chcielibyście już rozgrywać spotkania planujemy zorganizować rozgrywki w lato. Nie liczymy na 100 drużyn, zwłaszcza że plan zakłada formę jedno-rundową i tylko na jednym obiekcie. Nie wiemy jeszcze czy to będzie boisko na Picassa czy na Grenady, na pewno będzie musiało spełniać wszelkie standardy. Maksymalnie będziemy mogli przyjąć 40 ekip, oczywiście mając na uwadze stosowanie się do zaleceń, gdzie na obiekcie sportowym nie będzie mogło przebywać więcej niż 50 osób. Mamy na to wszystko plan, o którym więcej napiszemy Wam wkrótce. Czy uda się zebrać 40 zespołów? Wydaje nam się, że tak. Zwłaszcza, że nikt z nas nie myśli chyba o wakacjach, przez co lipiec i sierpień będą traktowane w tym roku tak samo jak pozostałe miesiące. Do tych rozgrywek można się wstępnie zgłaszać już teraz - kto pierwszy ten lepszy! Oczywiście gwarantujemy Wam standard Ligi Fanów a wpisowe będzie na podobnym poziomie co na jesieni.

Jest też druga strona medalu - my możemy sobie dużo pisać, papier wszystko przyjmie, natomiast powyższy format będzie uwarunkowany od bieżącej sytuacji w kraju. Ale ponieważ już wkrótce na Orliku będzie mogło przebywać 6 osób, to w kolejnym etapie będzie ich mogło przebywać dużo więcej. I w tym upatrujemy swojej szansy.

NOWA STRONA INTERNETOWA

I jeszcze jedna sprawa - na początku rundy podpisaliśmy umowę z firmą, która tworzy od podstaw nasz nowy serwis internetowy. Prace idą pełną parą i wychodzi na to że pod koniec maja powinniśmy już mieć działające funkcjonalności i całą administrację. Mamy więc nadzieję, że start ligi jednorundowej będzie jednocześnie chrztem bojowym dla nowego serwisu. Sami nie możemy się już doczekać jego inauguracji i tego, by pokazać Wam jego możliwości.

To jeszcze nie wszystko! Aby się nie nudzić i aby Liga cały czas żyła planujemy wspólnie z Białołęckim Ośrodkiem Sportu zorganizować charytatywny turniej w FIFA 2020 na PS 4 dla wszystkich fanów Ligi Fanów – z całej Polski! Czekamy na ostateczne deklaracje sponsorów, partnerów i lada dzień powinniśmy przedstawić Wam warunki. Liczymy, że ten pomysł znajdzie Wasze uznanie.

Dodatkowo planujemy publikację kilku ciekawych wywiadów czy konkursów, jak również w końcu będzie czas na reklamę Waszych profili drużynowych na Facebooku. Chcemy Wam umilić ten ogórkowy sezon, a jeżeli macie jakieś swoje pomysły które moglibyśmy pomóc zrealizować, to czekamy na propozycje. Wspólnie musimy ten trudny czas przetrzymać. W końcu Liga Fanów trzyma się razem na dobre i na złe!

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 1

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 3A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 3B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 1

LIGA 4A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 5A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 5B

Kolejka 1

Statystyki kolejki

   

  Ankieta

  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi