Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

LIGA FANÓW w lato? Tak to nie pryma aprilis! Sprawdź szczegóły, zgłoś drużynę, wejdź do gry. Startujemy już 14 czerwca.

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 5.KOLEJKA!

22
Paź

Podczas każdej rundy wypada kolejka, w której kumulują się gorsze rzeczy i mamy nadzieję, że właśnie mamy ją za sobą. Głównym tematem 5 kolejki było sędziowanie i podejście zawodników do arbitrów. Każdy ma lepsze i gorsze dni, ale ważne, by zachować przy tym szacunek wobec siebie, a jak pokazała ostatnia kolejka, niektórym zabrakło zwykłej kultury. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, ponieważ dotykamy tam istotnych kwestii organizacyjnych, które mogą wpłynąć na przyszłe kolejki.

PLUSY I MINUSY - 5.KOLEJKA!


Zaczniemy nietypowo od minusów:

KONTUZJA MAĆKA PIĄTKA

Do bardzo nieszczęśliwego zdarzenia doszło podczas meczu rozgrywanego na Arenie Grenady. Maciej Piątek, który jest zawodnikiem Niedzielnych, a także od niedawna członkiem naszego zespołu organizacyjnego doznał bardzo groźnej kontuzji. Diagnoza nie napawa optymizmem – złamanie kostki bocznej, zwichnięcie stawu skokowego oraz naderwanie ścięgien. Incydent miał miejsce w pierwszej połowie meczu ligi 3B, gdzie Niedzielni podejmowali Awanturę Warszawa I. Zdarzenie było na tyle niefortunne, że doszło do niego bez kontaktu z rywalem. Na szczęście szybko została wezwana karetka, która zabrała Maćka do szpitala. Z tego miejsca podziękowania należą się kolegom Maćka z drużyny, którzy wspierali go, kiedy czekał na przyjazd pogotowia. Zostaliśmy poinformowani, że przeszedł już zabiegi - na szczęście zakończone sukcesem. Jako cały zespół Ligi Fanów trzymany kciuki za szybki powrót Maćka do ekipy oraz przede wszystkim na boisko.

CZERWONA KOLEJKA

W 5 kolejce padł rekord czerwonych kartek w tym sezonie. Co najgorsze, znaczna większość kar została wymierzona za obrażanie sędziów. I tutaj musimy wyjaśnić, a właściwie przypomnieć, pewne zasady. Nie twierdzimy że arbitrzy są nieomylni. Każdemu może przytrafić się błąd, czasem poważniejszy, czasem mniej istotny. To że arbiter się pomyli, nie daje przyzwolenia na jakiekolwiek obrażanie czy wyzywanie, a my takie zachowania będziemy tępić. Takich sytuacji niestety było zbyt wiele w tej kolejce i nie będziemy tym razem wymieniać ludzi z imienia i nazwiska. Ci, którzy dopuścili się takiego zachowania, będą odpowiednio długo zawieszeni w zależności od skali przewinienia i odpoczną sobie od boiskowej rywalizacji, która jak widać, niezbyt dobrze na nich działa. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, na ataki w stronę sędziów nie ma i nie będzie przyzwolenia. Nie raz widzimy podczas przerwy czy na koniec meczu, jak zawodnicy podchodzą do sędziów i przedstawiają swoje wątpliwości co do podejmowanych decyzji, ale dyskusja odbywa się w sposób kulturalny i merytoryczny. Sędzia może wtedy na spokojnie wyjaśnić dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję, z czym zawodnik oczywiście może się zgodzić lub nie. I do takiego modelu dążymy, bo chamstwa na lidze nam nie potrzeba.

DZIWNE NOTY SĘDZIOWSKIE

Jest to poniekąd kontynuacja poprzedniego punktu. Jeszcze przed sezonem zastanawialiśmy się nad zniesieniem oceny sędziego przez kapitanów drużyn, ale postanowiliśmy je zostawić. Po ostatnich kolejkach zobaczyliśmy, że to nie ma już większego sensu. Dlaczego? Często złe emocje jeszcze nie zdołają opaść i drużyny pod ich wpływem dają arbitrowi notę 1 czy 2, a po czasie, gdy pytamy ich o ocenę na chłodno, zmieniają na 4 czy 5. Po meczu padają argumenty typu: „Daje 3, bo zremisowaliśmy", „daje 2, bo mi sędzia nie odgwizdał faulu", „daje 1 bo mi sędzia dał żółtą kartkę przeciwnikowi nie". Co ciekawe, gdy czasem podpytamy się reszty drużyny o ocenę pracy sędziego, bywają opinie zupełnie odmienne od decyzji kapitanów. Kuriozalne są również sytuacje gdy np. arbiter daje korzyść, drużyna strzela gola, a faulowany zawodnik tejże ekipy ma pretensje, że sędzia nie odgwizdał przewinienia. A zdarzyło się, że drużyna za taką decyzję, ewidentnie na ich korzyść i w 100% słuszną, obniżyła notę arbitrowi. Uwierzcie nam że są to osoby, które też żyją tymi rozgrywkami, często na koniec dnia jeszcze rozmawiamy i sędziowie analizują swoje decyzje, czasem nawet sprzed tygodnia. Bywa że po dłuższym zastanowieniu potrafią przyznać, że mogli podjąć inną decyzję, ale na boisku na reakcję mają dosłownie sekundę. Mimo to nie boimy się napisać że mamy najlepszy sztab sędziowski, bo sędziują u nas arbitrzy, którzy wciąż się szkolą, są na bieżąco z przepisami, rozstrzygają na dużym boisku na dość wysokim szczeblu i są uznanymi osobami w MZPN-ie. U nikogo innego nie sędziują tydzień w tydzień profesjonalni arbitrzy z dużego boiska. Jednak co dla nas najważniejsze, zbierają bardzo dobre opinie od znacznej większości drużyn. Wielu z was, gdy Liga Fanów ma przerwę, gra w innych rozgrywkach więc sami macie porównanie. A drużyny które notorycznie mają nie po drodze z naszymi sędziami, powinny się zastanowić czy jest sens tydzień w tydzień się z nimi męczyć, bo na pewno nie będzie sytuacji, w której drużyny będą sobie wybierały arbitrów. Jeszcze raz podkreślamy. Nikt nie jest nieomylny, sędziowie popełniają błędy, ale ocena 1 czy 2 powinna być wystawiona wtedy, gdy arbiter rzeczywiście swoimi decyzjami wypaczy wynik meczu, a nie dlatego, że pomylił się w sytuacji, która zupełnie nie miała wpływu na przebieg spotkania.

OPŁATY, WPISOWE

Nadszedł też czas by przypomnieć o zaległych wpłatach. Co warte zaznaczenia, większość zapłaciła wszystko w terminie, natomiast idąc niektórym drużynom na rękę, zgodziliśmy się na opłacenie w wpisowego w ratach do końca października. W listopadzie chcielibyśmy być ze wszystkimi na „zero" , więc czasu zostało niewiele. I tutaj ważna informacja. Preferencje meczowe, co do terminu rozgrywania spotkań drużyn, które będą zalegały z wpisowym, nie będą brane pod uwagę! Miejcie to na uwadze, żeby później nie było zdziwienia że nie gracie w przekazanym nam przedziale godzinowym. Mamy nadzieję że uda się z każdym do tego czasu rozliczyć, bo czekają nas ostatnie, najważniejsze przecież kolejki.

Trochę plusów też się znalazło:

KOLEJKA NA STYKU

Aż 10 remisów na 46 spotkań padło podczas ostatniej kolejki Ligi Fanów, a mogło ich być więcej, jednak w trzech meczach które zakończyły się wynikiem 3-2 bramki padały dosłownie w ostatnich minutach. Do tego parę innych zawodów skończyło się zwycięstwami jedną, dwiema bramkami, gdzie do końca ważyły się losy rywalizacji. Ta kolejka pokazała, że trafiliśmy z doborem poszczególnych lig, bo właściwie co tydzień wyrównanych spotkań nam nie brakuje. Coś czujemy że rekord 10 remisów jeszcze w tym sezonie uda nam się pobić, co nas niezmiernie cieszy, bo tych dobrych emocji nigdy nie za wiele, a poszczególne poziomy, jak widać, są bardzo wyrównane.

KANONADA KRZYŚKA KULIBSKIEGO

Krzysiek nie raz już w tym sezonie pokazywał, że jest w świetnej formie strzeleckiej, ale co to zrobił w tej kolejce jest godne pochwały. Otóż w starciu LTM II z Awanturą Warszawa II Krzysiek trafił do bramki rywala aż... 13 razy! Do tego dorzucił 4 asysty, więc w jednym meczu brał udział przy 17 z 20 bramek swojego zespołu. Nawet jeśli rywale nie postawili zbyt dużego oporu, taki wynik jest warty odnotowania. Zwłaszcza że tego samego dnia grając w barwach Walking Dead, grał przeciwko znacznie lepszym rywalom, a i tak dołożył 4 bramki, w tym jedną dającą remis w samej końcówce. Nie wiemy czy kiedyś zdarzyło mu się wykręcić podobne liczby , ale był zdecydowanie jeden z jego lepszych dni w Lidze Fanów.

DWIE IMPONUJĄCE REMONTADY

Podczas minionego weekendu dwie drużyny pokazały nam jak w dobrym stylu przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść i pewnie większość z Was zaskoczy, że jedną z tych ekip byli Pogromcy Poprzeczek, którym w piątek przewidywaliśmy porażkę. Zespół Tomka Mazurka rozpoczął to spotkanie jak wiele innych, przegrywając po pierwszej połowie 1:4. Początek drugiej części gry był w ich wykonaniu lepszy, ale nie zwiastował zwycięstwa, bo dopiero po dwunastu minutach udało im się strzelić drugą bramkę. Chwilę później jednak jeden z Wietnamczyków otrzymał żółtą kartkę, co mogło być kluczowe dla losów jego drużyny. Pogromcy przycisnęli i w ostatniej minucie gry w przewadze dwa razy pokonali bramkarza rywali, a tuż po wyrównaniu sił wyszli na prowadzenie. W końcówce Vietnam United zdołał jeszcze wyrównać, ale ich radość nie trwała długo, bo zwycięska bramka dla Pogromców Poprzeczek padła dosłownie po niecałej minucie!

Niezbyt dobrze mecz zaczęli też zawodnicy Deportivo. Pierwsze trzy strzały rywala i mamy.. 3-0, a do przerwy 5-1 i nic nie wskazuje na to, by było lepiej w dalszej części spotkania. A tymczasem Deportivo po zmianie stron od razu pakuje piłkę do siatki i rozpoczyna pogoń za wynikiem, gdzie najpierw doprowadzają do remisu, a później w ostatnich minutach meczu wychodzą jeszcze na dwubramkową przewagę! Druga połowa, wygrana 2-8, robi wrażenie zwłaszcza, że Czikeny grali z dobrze spisującym się zespołem Złączonych. Postawa tych dwóch ekip pokazała, że zawsze warto jest grać do końca, bo każda strata jest do odrobienia.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 1

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 3A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 3B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 1

LIGA 4A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 5A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 5B

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi