Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

LIGA FANÓW w lato? Tak to nie pryma aprilis! Sprawdź szczegóły, zgłoś drużynę, wejdź do gry. Startujemy już 14 czerwca.

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIE

PLUSY I MINUSY - 4.KOLEJKA!

15
Paź

Chociaż w minioną niedzielę rozegraliśmy jedynie część 4 kolejki, na pewno emocji towarzyszących rywalizacji na pięciu poziomach rozgrywkowych nie zabrakło. Niektórzy mieli ich nawet w nadmiarze, czego wyraz dali na boisku nie do końca we właściwy sposób. Mamy też dobrą wiadomość dla Ligi 5A, choć to akurat udało się załatwić poza boiskiem. Po szczegóły zapraszamy do naszego podsumowania weekendu!

PLUSY I MINUSY - 4.KOLEJKA!

Na początek plusy:

90 DRUŻYN NA 20-LECIE!

Można w końcu napisać – mamy to! Długo wydawało się, że będziemy rywalizować w gronie 89 ekip, jednak wciąż uwierała nas myśl, że nie tak powinien wyglądać jubileuszowy sezon i świętowanie dwóch dekad rozgrywek. Drużyną która uzupełniła ligę 5A jest FC Vietnam United. Jak sama nazwa wskazuje, ten team tworzą zawodnicy narodowości wietnamskiej, którzy na co dzień są uczniami czy studentami, a ich wspólną pasją jest piłka nożna. Na pewno dadzą z siebie wszystko i będą chcieli udowodnić, że w Wietnamie potrafią grać w piłkę. Jako że dołączyli do nas w trakcie trwania rundy, będą musieli nadrobić poprzednie kolejki i rozegrać po dwa mecze w weekend, więc okazji do pokazania swoich umiejętności na pewno nie zabraknie.

ZACIĘTE POJEDYNKI, ROZSTRZYGNIĘCIA W KOŃCÓWCE
Mimo że nie grały wszystkie poziomy rozgrywkowe, na niedostatek emocjonujących spotkań nie mogliśmy narzekać. Wyniki wielu pojedynków ważyły się do ostatniej chwili i o wygranej często decydowały bramki w samej końcówce. Choć zaciętych spotkań nie brakowało, chcielibyśmy wyróżnić pojedynek Furduncio Brasil z ADP Wolską Ferajną II. Wiemy jakie emocje wzbudzała rywalizacja tych dwóch zespołów w poprzednim sezonie i teraz nie było inaczej. Widzieliśmy bardzo zacięty mecz, pełen twardej gry, niekiedy dochodziło do przekroczenia przepisów, ale wynikało to głównie z tego, że nikt nie zamierzał odstawiać nogi. Ozdobą tego meczu były pojedynki Daniela Guby z Luciano Sant'ana, dla których nie było piłek straconych. Była walka, kartki, pogoń ADP za wynikiem, nieuznana bramka która dawałaby remis, akcje od jednego pola karnego do drugiego, gol w przewadze, gol w osłabieniu, a po meczu podziękowanie za dobrą rywalizację. Szczegółowy opis wszystkich meczów znajdziecie już w naszych relacjach meczowych.

ŚWIETNA POGODA
Musimy przyznać że w minioną niedziele pogoda dopisała. Raczej nikt nie mógł narzekać że, jak powiadał klasyk: „warunki nie sprzyjają do grania w piłkę" . Te panujące na Picassa sprzyjały dobrym meczom, których, jak pisaliśmy wyżej, nie brakowało. Chcielibyśmy by taka aura towarzyszyła nam do końca rundy, ale zdajemy sobie sprawę, że taki weekend może już się nie powtórzyć.

Pora na minusy:

CZĘŚCIOWO ODWOŁANA KOLEJKA
Niestety gdy polityka wchodzi do sportu , to nie może się dobrze skończyć. Jak wiecie w związku z wyborami i utworzeniem komisji w szkole przy Grenady musieliśmy zrezygnować z gry na tamtym obiekcie, przez co zagrała tylko nieco ponad połowa całej ligi. Dlaczego tym razem nie rywalizowaliśmy na Grenady w weekend wyborczy opisaliśmy w osobnym artykule. Nie mieliśmy na to zbyt wielkiego wpływu i wiemy, że duża część naszej społeczności nie była z tego faktu zadowolona, co jak najbardziej rozumiemy. Nam też takie rozwiązanie nie było na rękę, gdyż dezorganizuje nam to utworzony wcześniej harmonogram rozgrywek. Na szczęście maratony wyborcze na jakiś czas się kończą i w najbliższych latach nie będziemy się mierzyć z takimi problemami. .

CZERWIEŃ GRZEGORZA SZOSTAKA
W meczu FC Melange – Joga Bonito, na 5 minut przed końcem, gdy jego drużyna przegrywała 4:3 Grzegorz niesportowo ściął od tyłu zawodnika FC Melange. Kapitan drużyny gości z miejsca ujrzał czerwoną kartkę. Wyrzucenie z boiska nie przeszkodziło mu w dyskutowaniu zza linii boiska z sędzią, uspokoiły go dopiero trzy bramki, które straciła jego drużyna w czasie trwania wykluczenia. Mecz się zakończył przegraną Joga Bonito aż 7:3, a nam zostaje zgadywać jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie, gdyby obie drużyny mogły grać do końca w pełnym składzie...

PECHOWY DEBIUT ADRIANA WOJCIECHOWSKIEGO
Niezbyt dobrze zapamięta swój debiut w Lidze Fanów nowy nabytek Przypadkowych Grajków, czyli Adrian Wojciechowski. W spotkaniu na styku z BRD Young Warriors podobnie jak koledzy z drużyny nie oszczędzał się i rozgrywał całkiem dobry mecz. Niestety w drugiej połowie niefortunnie stanął podczas przyjmowania piłki i runął na murawę z grymasem bólu. Koledzy musieli pomóc Adrianowi zejść z boiska, a wstępna diagnoza szpitalna zakłada zerwanie więzadeł, choć ostatecznie kontuzja może okazać się nieco mniej poważna. Mamy nadzieję, że Adrian szybko wróci do pełni zdrowia i będzie mógł wspomóc kolegów w dalszej rywalizacji!

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 1

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 0

LIGA 3A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
4 0

LIGA 3B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
3 1

LIGA 4A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4B

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
2 0

LIGA 5A

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 5B

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi