Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Szukasz profesjonalnych rozgrywek piłkarskich dla amatorów ? Cenisz sobie rzetelność, fachowość i perfekcję ? To wszystko gwarantujemy Ci w Lidze Fanów!

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - FC TARTAK!

05
Cze

Piłkarskie maratony chyba im służą, bo w ostatni weekend rozegrali aż dwa spotkania i obydwa zapisali na swoje konto. W tym jeden z Brazylijczykami, dla których była to dopiero czwarta porażka w sezonie. Dziś opowiemy Wam trochę o ich pogromcach – ekipie Luca Kończala, czyli FC TARTAKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - FC TARTAK!

Gdybyśmy w dwóch słowach mieli określić ich występy z tego sezonu, to nazwalibyśmy ich solidnymi piątoligowcami. Bez szans na awans, ale też bez obaw, że w kolejnej edycji znajdą się o szczebel niżej. Jeżeli jednak udaje im się pokonać Furduncio FC i to aż 5:1, to w tym momencie do opisu ich zespołu należałoby dodać „z potencjałem na więcej". Bo widać, że jeśli Tartak ma dobry skład, gdzie przestają prześladować go kontuzje, to jest w stanie wyrządzić krzywdę nawet największym faworytom piątego poziomu. I teraz trzeba zrobić wszystko, by takie obrazki były normą, a nie jedynie „wypadkiem przy pracy".

Historia Tartaka rozpoczęła się przed dziewięciu laty. W okresie, gdy chłopaki chodzili do liceum (chociaż nie tego samego), regularnie spotykali się na weekendowej gierce na Orliku. Wspólnie – choć sporadycznie - występowali też w turniejach, wówczas pod nazwą „Mistrzowie Teorii". Skład był oparty przede wszystkim na kolegach wspomnianego Luca Kończala oraz Aleksandra Peszko – to oni byli założycielami tej ekipy i są w niej po dzień dzisiejszy. Z tamtych czasów przetrwali jeszcze Rafał Baryga i Maciek Okniński. Jak sami twierdzą – przełomowy był dla nich turniej z 2015 roku, o Puchar Burmistrza Łomianek. To wtedy skład uzupełnili Łukasz Łukasiewicz (najlepszy obecnie strzelec zespołu – ponad 50% udziału przy wszystkich golach Tartaka!), Mateusz Decyk, natomiast w bramce zadebiutował Konrad Dudek, który swoimi niesamowitymi interwencjami zdobył serca kibiców oraz kolegów z drużyny. Potem przyszedł jeszcze Kuba Kawecki, który gdy tylko pojawia się na rozgrywkach, to cała drużyna gra lepiej. I tak ta maszyna powoli nabierała rozpędu. Zespół zmienił nazwę na TARTAK, która znacznie lepiej oddawała ich niezbyt finezyjny styl gry oraz fakt, że zdecydowanie lepiej czują się, gdy piłka jest jak najdalej od nich. A gdy zdecydowali się na dołączenie do Ligi Fanów, do szyldu dorzucili FC. W ten sposób poczuli się dużo bardziej profesjonalnie, nawet jeśli na boisku wciąż daleko było im do miana technicznych. Ale czy to ważne? Chłopaki i tak nie przywiązują większej wagi do wyników. Zwycięstwem jest już sama organizacja zespołu, zakup koszulek, stworzenie herbu a przede wszystkim atmosfera. Od niej się wszystko w tej drużynie zaczyna.

My zauważamy jednak spory progres w wykonaniu Tartaka. Ta ekipa nawet jeśli przegrywa to minimalnie, różnicą jednej lub dwóch bramek. Czasami brakuje im szczęścia, czasami to oni okażą się minimalnie lepsi od rywali, a co ciekawe – chłopaki mają też (wspólnie z ADP Wolską Ferajną) najwięcej na koncie remisów. To pokazuje, że od czołówki dzieli ich naprawdę niewiele i proces zmniejszania tego dystansu trwa.

A skoro o podziałach punktów mowa, to wynikiem 4:4 zakończyły się też ich ostatnie „leśne derby" z Polskim Drewnem. Ale właśnie po to tworzy się szóstkowe rozgrywki. Jeszcze niedawno Tartaku nie było na mapie amatorskich zespołów, a dziś nie tylko jest, ale gra coraz lepiej, dobrze się bawi i ma nawet mecz, na którego wynik czeka całe piłkarskie środowisko. Dlatego mamy nadzieję, że przygoda Luca Kończala i spółki z Ligą Fanów dopiero się rozpoczyna. W końcu gdzie indziej mieliby lepsze warunki, by szlifować swój drewniany styl? :)

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 2

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 1

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2A

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2B

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 3A

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 3B

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 4A

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 4B

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 5A

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi