Wczytuję...

KARNETY NA NOWY SEZON!

Już 21 lipca Legia Warszawa rozpoczyna walkę o powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy. Chcesz mieć swoje miejsce na stadionie i karnet na wszystkie mecze Ekstraklasy rozgrywane przy Łazienkowsk…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

KARNETY NA NOWY SEZON!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - ORŁY ZABRANIECKA!

09
Maj

Wreszcie, po dziesięciu spotkaniach bez zwycięstwa, gdzie zaliczali głównie kilkubramkowe porażki, przyszło upragnione przełamanie. Wygrana 3:2 nad Tartakiem na nowo przywróciła im sens sportowej rywalizacji i jak zapowiadają - teraz ma już być tylko lepiej! Dzisiejsza Drużyna Tygodnia to ORŁY ZABRANIECKA!

DRUŻYNA TYGODNIA - ORŁY ZABRANIECKA!

To ich debiutancki sezon w piłkarskich rozgrywkach. I trzeba sobie powiedzieć jasno, że jak na razie los ich nie rozpieszcza. W swoim debiucie zostali rozgromieni przez Furduncio FC aż 1:16, a tydzień później ulegli Pogromcom Poprzeczek, a więc ekipie, która słynie głównie z tego, że sama doświadcza spektakularnych porażek. Gorzej być chyba nie mogło, lecz ten zimny prysznic już na wstępie przygody z Ligą Fanów paradoksalnie miał swoje dobre strony. Później odnieśli bowiem trzy zwycięstwa pod rząd i udowodnili, że z ich futbolowymi umiejętnościami wcale nie jest tak źle. I choć nadal mają problemy z ustabilizowaniem formy, to szat z tego powodu nie rozdzierają. Nie zapominajmy bowiem, że jeszcze rok temu Orłów z Zabranieckiej chyba nie było nawet w planach.

No właśnie – ta ekipa na dobre sformalizowała się dopiero przed startem poprzedniego sezonu. Wcześniej chłopaki grali sobie rekreacyjnie, mniej więcej co dwa tygodnie, przez co zupełnie inaczej należy patrzeć na wyniki przez nich osiągane. Widać, że brakuje im jeszcze doświadczenia i zgrania, ale czas gra na ich korzyść. Gdyby bowiem na boisku rozumieli się tak, jak poza nim, to dziś byliby w czołówce piątoligowych zmagań. Orły to bowiem grupa dobrych znajomych pracujących w jednej firmie, którzy postanowili, że najwyższa pora przestać marnować wolny czas na siedzenie przed ekranem telewizora czy komputera. Nawet jeśli te czynności wychodzą im (na razie!) lepiej niż granie w piłkę ;)

Bez wątpienia największą gwiazdą drużyny jest Grzegorz Giler. Szkoda tylko, że ten gracz rozegrał w trwających rozgrywkach zaledwie kilka spotkań. Wszystko przez kontuzję, która jak na razie uniemożliwia mu występy, co było sporym ciosem dla całego zespołu, bo wiadomo jak to jest, gdy drużyna traci swojego lidera. Wszystko to spowodowało, że odpowiedzialność za wynik musieli w większym stopniu wziąć na siebie inni gracze i chociaż wychodzi im to z różnym skutkiem, to nikt nie zamierza nikogo tutaj rozliczać. Orły zdają sobie sprawę, że na razie wyrównane boje będą toczyli głównie z dolną połówką tabeli a każdy punkt zdobyty na przeciwnikach z czuba ligowej hierarchii, będzie fantastycznym bonusem. Za taki na pewno należy uznać remis z CompatibL czy też zwycięstwo nad Munją, chociaż grającą wtedy w mocno osłabionym składzie. To pokazuje, że w Orłach tkwi potencjał, który prędzej czy później eksploduje na dobre.

Ale i tak chłopaki za swój największy sukces uważają to, że nie oddali jeszcze ani jednego walkowera. Były bowiem spotkania, gdzie zbierali się praktycznie na styk, ale jednak zawsze udawało się doprowadzić do tego, że sędzia nie musiał przyznawać punktów ich rywalom za darmo. Gdy do gry wróci Grzegorz Giler, wtedy i punktów powinno być na koncie znacznie więcej. Na razie trzeba sobie jakoś radzić. Bracia Cabaj, Tiago Silva, Marcin Ryba, Maks Piątkowski, Damian Ryniecki czy Radek Giler to zawodnicy których statystyki z meczu na mecz się poprawiają i którzy do czasu powrotu swojego lidera, muszą ten wózek pociągnąć. Ten sezon i tak traktują zresztą typowo rozpoznawczo i liczymy, że dopiero w kolejnym chłopaki pokażą na co ich naprawdę stać. I że Orłami będą wtedy nie tylko z nazwy ;)

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi