Wczytuję...

BILETY - RUNDA FINAŁOWA

Przed nami ostatni, decydujący o tytule mistrza Polski etap ligowej rywalizacji. Jeśli posiadasz karnet sezonowy 2018/19 już dziś możesz zagwarantować sobie najniższą cenę na meczach Rundy Fi…

KONKURS Z BETDUDES-COM

Typuj mecze Polskiej Ekstraklasy i wygraj nagrodę główną 1000zł.Po szczegóły zabawy zapraszamy do artykułu.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

HARMONOGRAM PROSTE ZASADY!

Jak przygotowujemy Terminarz rozgrywek, co i kiedy trzeba nam dostarczyć, jakie mamy zasady? Zapraszamy do artykułu!

BILETY - RUNDA FINAŁOWA
KONKURS Z BETDUDES-COM
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
HARMONOGRAM PROSTE ZASADY!

DRUŻYNA TYGODNIA - OKS NOWY RAKÓW

04
Gru

Ponieważ do Ligi Fanów dołączyli w trakcie sezonu, to na swoim koncie mają dopiero siedem rozegranych meczów. Ale dzięki dobrej grze, która z kolejki na kolejki jeszcze się poprawia, szybko rozpoczęli marsz w górę tabeli i już zostawili za swoimi plecami kilka ekip z kompletem meczów. Czy będą nową siłą piątego poziomu rozgrywkowego? Panie, panowie - kolejna drużyna o której trochę Wam opowiemy to OKS NOWY RAKÓW.

DRUŻYNA TYGODNIA - OKS NOWY RAKÓW

Po czwartej serii i drugim oddanym walkowerze przez FC Lituanikę, musieliśmy podjąć drastyczne kroki. Litwini nie podołali organizacyjnie zadaniu, co spowodowało, że natychmiast rozpoczęły się poszukiwania kogoś na ich miejsce. Właśnie wtedy otrzymaliśmy „cynk" od Czarka Dudka, który z ogromną pasją opowiadał o swojej drużynie, o jej planach i ambicjach. Ponieważ nigdy nie widzieliśmy ich w akcji, było to trochę jak branie kota w worku. Ale nie mieliśmy wyjścia – zaryzykowaliśmy i... nie żałujemy! OKS Nowy Raków okazał się drużyną na którą można liczyć, z którą nie ma żadnych problemów i która idealnie wpasowała się w piąty poziom rozgrywkowy. I która już nie może się doczekać wiosny.

A jak to się wszystko zaczęło? Historia jest bardzo ciekawa. Marzeniem Czarka Dudka od zawsze było zostać piłkarzem. Wiadomo jednak, że tylko nielicznemu odsetkowi trenujących zawodników udaje się coś osiągnąć w futbolu i Czarek był jednym z tych, którzy marzenia o profesjonalnej piłce musieli porzucić dość szybko. Ale miłość do futbolu pozostała. I właśnie ona była motorem napędowym przy tworzeniu własnej drużyny. Pewnego dnia Czarek napisał post w grupie osiedla na którym obecnie mieszka. Grupa ta zrzesza około 1000 mieszkańców, z czego chętnych do gry było około 60 osób. Zaczęły się regularne treningi, weryfikacja umiejętności poszczególnych graczy i tak powstała ekipa, która ma już swój stały skład i która z każdym meczem rozumie się coraz lepiej. A szyld Nowy Raków powstała od nazwy osiedla. Z kolei OKS to oczywiście skrót od Osiedlowego Klubu Sportowego. Klub kojarzy się oczywiście z zawodową drużyną, natomiast tutaj mamy do czynienia z pasjonatami, którzy jednak w to co robią wkładają całą swoją energię. I pewnie wielu z nich w swoim podejściu do gry jest bardziej profesjonalnych niż polscy piłkarze z pierwszych stron gazet.

Jako zespół zadebiutowali na turnieju w Tarczynie. Okazali się czarnym koniem tych zawodów, zdobywając drugie miejsce i wygrywając nawet jedną z klasyfikacji indywidualnych. W Lidze Fanów na swoje pierwsze sukcesy muszą jeszcze poczekać, bo strata do czołówki jest spora, aczkolwiek gdyby pewnie spytać samych zawodników, czy wierzą w dogonienie podium, to pewnie żaden z nich nie miałby co do tego wątpliwości. Na czele z kapitanem, który jako Wojskowy trzyma drużynę twardą rękę. Często słyszymy jak pokrzykuje na kolegów, jak ich ustawia czy podpowiada. Czasami mamy wrażenie, że jest tego za dużo, że ponoszą go emocje, ale jego podopieczni zdają się rozumieć zaangażowanie swojego kapitana. To bowiem jeden z tych graczy, którzy za swoją drużyną poszedłby w ogień. A ona poszłaby za nim.

W ostatni weekend OSK Nowy Raków rozegrał dwa mecze i obydwa wygrał. To spowodowało, że jego strata do miejsc premiowanych awansem zrobiła się znacznie mniejsza. I jeśli w drugiej części sezonu ta ekipa zdoła dobrze wystartować, to miejsce w górnej połowie tabeli będzie celem minimum. Tym bardziej, jeśli takim graczom jak Ernest Dudek, Sławomir Szechlicki czy Michał Dudziński uda się regularnie przyjeżdżać na Grenady. Gdy dodamy do tego bramkarza Artura Macka, samego kapitana i solidnych rezerwowych, to tworzy nam się zespół, który będzie groźny dla najlepszych. Szczególnie, że gdy inne ekipy apogeum swojej dyspozycji mają już dawno za sobą, to oni dopiero się rozkręcają. I jeśli postępy będą nadal czynili tym tempem co dotychczas, to strach pomyśleć gdzie wylądują za kilka sezonów.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
4 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 13
Wybierz kolejkę:
3 0

I LIGA

Kolejka 13
Wybierz kolejkę:
0 0

II LIGA

Wybierz kolejkę:
4 0

III LIGA

Wybierz kolejkę:
5 0

IV LIGA

Wybierz kolejkę:
1 0

V LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0

VI LIGA

Kolejka 3

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi