Wczytuję...

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE

DRUŻYNA TYGODNIA - GREEN TEAM

28
Lis

W poprzedniej lidze gdzie grali, zajęli ostatnie miejsce. Wyprzedziła ich nawet ekipa, która zawsze zajmowała w tych rozgrywkach lokatę na szarym końcu. To był dla nich znak, że muszą coś zmienić. Przeszli do Ligi Fanów i okazało się, że wcale w tę piłkę nie są tacy... zieloni, jak wskazywałaby na to ich nazwa :) Dziś w Drużynie Tygodnia przedstawiamy GREEN TEAM!

DRUŻYNA TYGODNIA - GREEN TEAM

Nawiązując do wstępu, to gdy chłopaki przegrali u nas dwa pierwsze spotkania, to ich demony z przeszłości mogły powrócić. Kto wie – być może zastanawiali się wtedy, czy aby na pewno dobrze zrobili zmieniając rozgrywki. Ale jak usłyszymy w jutrzejszym wywiadzie, jakiego udzielił nam Daniel Kurowski, ich premierowych występów nie można było oceniać w sposób jednoznaczny. Drużyna była dopiero na etapie zbierania odpowiednich osób i docierania się, co potwierdziły zresztą kolejne potyczki. A apogeum przyszło w ostatni weekend – Green Team dokonał bowiem czegoś, co w tej rundzie nie udało się jeszcze nikomu – wygrał z Brazylijczykami! Owszem – piłkarska jakość była po stronie przybyszów z Kraju Kawy, ale „Zieloni" wykazali się ogromnym charakterem i determinacją. Ostatecznie wygrali 3:2 i ten triumf zapamiętają na długo. Mając cichą nadzieję, że to tylko początek czegoś poważniejszego.

Green Team to ekipa z ośmioletnim bagażem doświadczeń. To wtedy, w 2010 roku, kilku chłopaków, a konkretnie Sebastian Szeleszczuk, Łukasz Kuna i Mariusz Pytka założyli zespół, gdzie raz w tygodniu, po pracy, grali sobie na luźno na Bemowie. I jak to zwykle w takich okolicznościach bywa, pojawił się pomysł zgłoszenia się do jakiejś ligi. Padło na Warszawską Ligę Szóstek Piłkarskich. Przez pierwszy sezon drużyna miała roboczą nazwę FC Wow. Zmienili ją po roku, bo zakupili nowe koszulki, właśnie w zielonym odcieniu i szukali czegoś pasującego. Wtedy też powstał ich herb i co ciekawe - figuruje na nim... kuna, a wszystko to na część filara defensywy zespołu, Łukasza. Sezony spędzone w WLSP nie należy do najbardziej ekskluzywnych. Co prawda grali tam osiem lat, lecz zwykle plasowali się ogonie stawki. Był jeden wyjątek, gdy udało im się zdobyć puchar za 3 miejsce w 2.lidze. Bardziej niż trofeum cieszyła ich nagroda w postaci skrzynki złocistego trunku, co do dziś wspominają z sentymentem. Ten sukces był jednak „wypadkiem przy pracy". Na więcej nie było ich stać, zwłaszcza gdy zdarzało im się konkurować z byłymi profesjonalistami. O tym, że może warto spróbować czegoś nowego przebąkiwali już dwa lata temu, aż wreszcie się zdecydowali. I nie żałują! Ligę Fanów uważają za rozgrywki dobrze zorganizowane, gdzie na piątym poziomie znaleźli swoje miejsce. Cenią też to, że w porównaniu do poprzedniej ligi, nie ma u nas przekleństw słyszanych już od bramy. Dla nich – zawodników będących przede wszystkim rodzicami, którym zdarza się przyjechać na mecz z dziećmi, było to niezwykle istotne.

Kolejny ciekawy fakt, to że część graczy Green Team poznała się przez... internet. Przez te wszystkie lata zespół borykał się nieraz z problemami kadrowymi, przez co chłopaki dawali ogłoszenia gdzie tylko się dało i w ten sposób trafiło w ich szeregi kilku śmiałków, którzy są w drużynie do dziś. A jeśli mielibyśmy wymienić tych, którzy są dla zespołu najważniejsi, to w pierwszej kolejności wymienilibyśmy wspomnianego Daniela Kurowskiego. Kapitan Mariusz Pytka wskazuje go nawet, jako pewnego króla strzelców w tym sezonie. Oprócz niego ważną rolę odgrywa słynący z dobrego strzału z dystansu i przeglądu pola Sebastian Szeleszczuk, nikt nie uderza z główki tak jak Łukasz Kuna, z kolei w centrum boiska rządzi Marcin Walczak. Nie można też zapominać o bramkarzach. Czy ten skład stać na podium w tym sezonie? Zespół wyraźnie się rozkręcił w ostatnim czasie, a triumf nad Furduncio FC na pewno dodał im skrzydeł. Teraz uwierzyli, że nikt nie powinien być im straszny a miejsce na podium nie byłoby dziełem przypadku, a dobrze konsekwencją wykonanej roboty. I po tym co zobaczyliśmy w ostatni weekend, to naprawdę może się udać!

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
5 1

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 0

I LIGA

Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
0 0
Wybierz kolejkę:
0 0

VI LIGA

Kolejka 7

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi