Wczytuję...

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

#FANTYP NAGRODY!

Zabawa w FAN-typa przyjęła się znakomicie. Średnio co tydzień bawi się z nami ponad 70 osób. Ale chcemy by było ich jeszcze więcej, dlatego postanowiliśmy przyznawać dodatkowe nagrody. Komu…

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!
LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
#FANTYP NAGRODY!

DRUŻYNA TYGODNIA - POLSKIE DREWNO

07
Lis

Musieli czekać aż siedem kolejek, by odnieść premierowe zwycięstwo w piątej lidze. Ale lepiej późno niż wcale, zwłaszcza że ta zwyżka formy jest o tyle istotna, iż już w niedzielę czekają ich drewniane derby z FC Tartak. Dziś w Drużynie Tygodnia kilka słów o POLSKIM DREWNIE!

DRUŻYNA TYGODNIA - POLSKIE DREWNO

Tak naprawdę, to genezę powstania zespołu Pawła Górniaka trzeba zacząć od przypomnienia drużyny Co Gol Zmiana. Ta ekipa w Lidze Fanów rywalizowała w poprzednim sezonie i to właśnie w niej swoją przygodę z naszymi rozgrywkami rozpoczynało kilku graczy, którzy dziś stanowią o sile Polskiego Drewna. Wszystko zaczęło się w 2017 roku, bo właśnie wtedy kilku chłopaków z fejsbukowej grupy - która regularnie spotykała się na towarzyskiej gierce - postanowiła zawiązać drużynę. Dalszy scenariusz łatwo można sobie wyobrazić – rozpoczęło się szukanie odpowiedniego dla siebie miejsca, a po przeczytaniu opinii w internecie padło na Ligę Fanów i tak zostało. Podobno jedną z pobudek, dla których zdecydowali się na taki krok, było zobaczyć swoje nazwisko w pomeczowym protokole – ten aspekt mają już za sobą. Gdy dodamy do tego odniesione niedawno pierwsze zwycięstwo, to kto wie, czy nie mamy do czynienia z zespołem spełnionym ;) A przynajmniej będącym w tym kierunku na dobrej drodze.

A skąd w ogóle taka nazwa? Zaczęło się od tego, że skoro w porównaniu do poprzedniego sezonu zespół przeszedł dość solidną metamorfozę, rada drużyny uznała, że czas pomyśleć nad nowym szyldem. Stanęło na Polskim Drewnie, bo jak stwierdzili – liczyli na sponsoring Lasów Państwowych, a przy okazji chcieli podkreślić swoją nienaganną, boiskową technikę. Ciekawe czy zastanawiali się, by za patrona nie wziąć sobie Grzegorza Rasiaka :) A gdy już wybrali nazwę, jednemu ze swoich znajomych grafików dali za zadanie stworzenia herbu, swoje potrzeby opisując mu w ten sposób: „potrzebujemy wkurzonego drzewa, grającego w piłkę, ze skrzydłami husarii". A ponieważ twórca ich logotypu się spisał, to utwierdziło ich to w przekonaniu o słuszności zaproponowanej nazwy. I trzeba przyznać że jest ona wyjątkowo chwytliwa. Twórcy jednak nie sprecyzowali czy mamy do czynienia z produktem skończonym, czy też to drewno da radę jeszcze oszlifować. Patrząc na tabelę i ich dotychczasowe wyniki – chyba można być pewnym, że raczej to drugie – a przynajmniej taką mamy nadzieję :)

Trzeci akapit zwykle poświęcamy sukcesom przedstawianego zespołu. Tutaj na razie nie za bardzo jest co wymienić, chociaż chłopaki postawili sobie przed tą edycją cel, by w każdym meczu zdobywać przynajmniej jednego gola. Na razie wychodzi im to świetnie, chociaż w kilku spotkaniach niedużo brakowało, by seria została przerwana. Ostatnio strzelili natomiast aż trzy bramki i chyba dość nieoczekiwanie (pewnie zwłaszcza dla siebie) wygrali z Nowym Rakowem. Jest to zdecydowanie najlepszy moment ich w krótkiej przygodzie z Ligą Fanów, zwłaszcza że w pewnym momencie przegrywali już 0:2 i zapowiadało się na kolejną porażkę. Ten sukces nie mógł przyjść w lepszym momencie, bo już za kilka dni będziemy świadkami prawdziwego hitu - dokładnie 11 listopada o godzinie 13:30 na Arenie Picassa odbędą się wielkie derby przemysłu meblarskiego – Polskie Drewno kontra FC Tartak! I tak jak wyniku typować nie będziemy, życząc obydwu ekip jak najlepiej, to jednego jesteśmy w tej konfrontacji pewni – wióry będą tutaj leciały! :)

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
7 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

I LIGA

Kolejka 9
Wybierz kolejkę:
5 1

II LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
1 0

III LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
2 2

IV LIGA

Kolejka 20
Wybierz kolejkę:
4 0

V LIGA

Kolejka 20

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi