Wczytuję...

KARNETY NA NOWY SEZON!

Już 21 lipca Legia Warszawa rozpoczyna walkę o powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy. Chcesz mieć swoje miejsce na stadionie i karnet na wszystkie mecze Ekstraklasy rozgrywane przy Łazienkowsk…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

KARNETY NA NOWY SEZON!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

PLUSY I MINUSY - 7.KOLEJKA!

05
Lis

Po ostatnich dwóch weekendach w końcu było nieco spokojniej, choć niektórym niepotrzebnie puszczały nerwy. 7 kolejka przebiegła sprawnie i choć do ideału wciąż jeszcze sporo nam brakuje, było naprawdę w porządku, z wyjątkiem paru incydentów. Doszło też do jednej zmiany na najniższym szczeblu rozgrywkowym. Po szczegóły zapraszamy do naszego podsumowania plusów i minusów kolejki.

Choć było w miarę spokojnie, nie obyło się bez paru wybryków:

ZACHOWANIE DANIELA GUBY

Podczas meczu drugiej drużyny ADP Wolska Ferajna, Daniel Guba nie mógł pogodzić się z jedną z decyzji sędziego i w niewybrednych słowach zwrócił się do arbitra wyrażając swoją opinię na temat jego pracy. Ten, nie tyle za samo okazanie niezadowolenia zawodnika, co za formę jego przekazu, ukarał go, słusznie z resztą, żółtą kartką. Ten schodząc z boiska zaczął rzucać inwektywami o arbitrze, co zostało wychwycone przez osobę z obsługi i po konsultacji z sędzią, Daniel został wyrzucony z boiska. Przypominamy że sędzia jest tylko człowiekiem i jak każdy może się pomylić, co nie oznacza, że może on być przez kogokolwiek obrażany i to takimi słowami, których aż nie wypada nam tutaj cytować. My ze swojej strony będziemy takie rzeczy wychwytywać i bezwzględnie karać. Sam Daniel zostaje za swój „popis", po konsultacji wśród organizatorów, zawieszony na 3 spotkania. Małym plusikiem jest to, że kapitan, Kamil Jagiełło, jak i reszta drużyny miała pretensje przede wszystkim do swojego zawodnika, który w głupi sposób osłabił swój zespół. Także panowie emocje emocjami, ale trochę lodu na głowę też się niektórym przyda.

PRZEDMECZOWA „ROZGRZEWKA" FC ALFY

Rozgrzewka ta polegała na uzupełnieniu płynów, ale nie do końca takich, jakie się powinno przyjmować przed meczem. Zawodnicy Alfy przed swoim spotkaniem, zamiast zwykłego energetyka czy izotonika raczyli się piwem, które bardziej pasuje po meczu, niż przed. Być może chłopaki przed meczem z Brazylijczykami chcieli dodać sobie trochę polotu i finezji. A tak zupełnie na poważnie, to każdy w nas jest dorosły i nie zabraniamy wam wypić sobie przed czy po meczu, gdzieś poza obiektem piwa i nie latamy przed spotkaniami z alkomatem, bo doprowadziłoby to do paradoksu. Ale spożywanie go na oczach drużyny przeciwnej, tuż przed meczem, tuż przed boiskiem jest bardzo słabe. Wiemy że z Alfie grają tacy zawodnicy dla których piwko czy dwa przed meczem to jest nic, ale nie jest to zachowanie właściwe. Liczymy że jak już przyjdziecie następnym razem z piwkiem, to je sobie otworzycie po spotkaniu w samochodzie, albo zaraz po wyjściu z obiektu piłkarskiego.

WYCOFANIE SIĘ Z ROZGRYWEK LITWINÓW

Stało się to co od jakiegoś czasu przewidywaliśmy. Z rozgrywek Ligi Fanów po 4 latach gry odeszli Litwini. Sądziliśmy jednak że uda im się przynajmniej dograć tę rundę do końca, ale to nie wypaliło. Chłopaki biorą również udział w rozgrywkach koszykarskich, a od tego sezonu pieczę nad drużyną przejął nowy kapitan, który nie poradził sobie z pełnioną funkcją. Ich miejsce zajął nowy zespół OKS Nowy Raków, który już zadebiutował w naszej lidze. Mimo że swój pierwszy mecz przegrali, widać że mają zajawkę na grę i będą chętnie przychodzić na rozgrywki Ligi Fanów.

 

A do plusów kolejki zaliczyliśmy:

BRAK WALKOWERÓW

A nie ukrywamy tego się baliśmy w tej kolejce. Na szczęście pomimo długiego weekendu wszystkie drużyny stawiły się na swoje spotkania i rozegraliśmy wszystko zgodnie z harmonogramem. Do tego ta kolejka obfitowała w zacięte pojedynki. Padło parę remisów, kilka spotkań zakończyło się zwycięstwem tylko jedną bramką, do tego drużyny które przegrywały po pierwszych połowach potrafiły odwrócić losy meczów. Widać że co kolejkę przypominacie nam o tym jak wyrównana jest stawka w każdej lidze i jak trudno się gra o ligowe punkty.

MECZ NA SZCZYCIE IV LIGI

Do tej pory wśród Pulsów kolejki znajdowały się głównie mecze z Ekstraklasy, co poniekąd jest zrozumiałe, bo drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej prezentują bardzo wysoki poziom gwarantujący świetne widowiska. Jak można było zobaczyć w tej kolejce i na niższych szczeblach też nie brakuje emocji i jakości piłkarskiej. Bardzo dobrze się oglądało takie mecze jak Tylko Zwycięstwo - Mixamator, Contra - Hiszpania club de Futbol czy Munji z Tartakiem. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak rywalizacja Mikstury z Aleją Seksu i Biznesu, czyli mecz na szczycie IV ligi. W obu drużynach grają zawodnicy znacznie wyrastający swoimi umiejętnościami poza IV ligę i ich pojedynek miał być ozdobą tego spotkania. Pierwsza połowa do pewnego momentu nie spełniała pokładanych oczekiwań, ale w końcówce 2 bramki Alei sprawiły, że mecz zaczął się od nowa. Był to chyba moment przełomowy, bo to Mikstura miała przewagę w pierwszej części. Po zmianie stron żadna z drużyny nie odpuszczała, ale Aleja wykazała się większym wyrachowaniem i w pewnym momencie odskoczyła rywalowi, który nie był w stanie odrobić strat. Gdy upatrywaliśmy głównych aktorów w takich zawodnikach jak Damian Patoka, czy Wojtek Żak, show skradł Kacper Puchalski z Alei Seksu i Biznesu. To on był najjaśniejszą postacią swojego zespołu i walnie przyczynił się do zwycięstwa w tym spotkaniu.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

PLUSY I MINUSY - 7.KOLEJKA!

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

     

    Ankieta

    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
    Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi