Wczytuję...

KARNETY NA NOWY SEZON!

Już 21 lipca Legia Warszawa rozpoczyna walkę o powrót tytułu mistrzowskiego do stolicy. Chcesz mieć swoje miejsce na stadionie i karnet na wszystkie mecze Ekstraklasy rozgrywane przy Łazienkowsk…

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

KARNETY NA NOWY SEZON!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

DRUŻYNA TYGODNIA - PRZYPADKOWE GRAJKI!

31
Paź

Mieli się nazywać Drużyna Przypadkowych Graczy, co miało nawiązywać do tego, że w takim składzie nigdy ze sobą wcześniej nie grali. Ale mimo faktu, że jako zespół istnieją dopiero ledwie kilka miesięcy, to już wielu drużynom z Ligi Fanów dali się porządnie we znaki. I wcale nie zamierzają na tym poprzestać. Kolejna Drużyna Tygodnia to PRZYPADKOWE GRAJKI!

DRUŻYNA TYGODNIA - PRZYPADKOWE GRAJKI!

Ta ekipa powstała dokładnie we wrześniu tego roku. Wszystko odbywało się trochę na wariackich papierach, bo zbliżał się koniec terminu zgłoszeń do Ligi Fanów, a oni bardzo chcieli u nas zagrać. Kilku ich zawodników miało już do czynienia z naszymi rozgrywkami i ich opinia była decydująca w kontekście wyboru rozgrywek na sezon 2018/19. A trochę już widzieli, bo część z nich grała w lidze w Ząbkach a część miała do czynienia z Ligą Bemowską. Jak na razie nie żałują podjętej decyzji, bo „pod względem organizacyjnym liga robi potężne wrażenie". Teraz nie pozostaje im więc nic innego niż zacząć odgrywać w niej coraz poważniejszą rolę.

Z racji krótkiej obecności na mapie amatorskich drużyn sukcesów na ich koncie (na razie) brak. Oni zadowalają się jednak małymi rzeczami, choćby takimi, że w tym momencie mają na swoim koncie siedem punktów na piętnaście możliwych w czwartej lidze. Wcale tylu nie zakładali, bo plan był taki, że zaczną od piątego poziomu rozgrywkowego. Ostatecznie rozpoczęli o klasę wyżej i dzięki temu każde zwycięstwo czy remis znaczy dla nich dużo więcej, niż takie, które odnieśliby nad zespołami znacznie niżej notowanymi. Jak sami twierdzą – z meczu na mecz są coraz bardziej zaangażowani i do piłkarskiego weekendu godziny odliczają z niecierpliwością. A wszystkiemu towarzyszy pewien rozdźwięk. Z jednej strony nie nastawiają się na żadne wielkie osiągnięcia, bo w amatorskich rozgrywkach chodzi głównie o zabawę i fajnie spędzony czas. Ale z drugiej – jeśli ktoś ich ogra, to porażkę potrafią przeżywać cały tydzień. Na razie atmosfera jest jednak idealna i wydaje się, że bez względu na kolejne wyniki, w tej kwestii nic się u nich nie powinno zmienić.

A po raz kolejny, gdy mamy wymieniać kluczowych graczy Drużyny Tygodnia, wyręczy nas w tej kwestii kapitan. Czarek Klimkowski, zainspirowany krótkimi, aczkolwiek bardzo trafnymi opisami swoich podopiecznych w wykonaniu Łukasza Gaby z FC Po Nalewce, również postanowił napisać coś na temat każdego ze swoich zawodników. Oto co z tego wyszło:

 • Mateusz Tuzin - gość o refleksie kota, łapie piłki, które wydawałyby się niemożliwe nawet do odbicia. Ojciec najwierniejszej fanki zespołu, która regularnie krzyczy na niego za przegrane mecze.
 • Łukasz Kuszyński - człowiek zbudowany z wrodzonego spokoju. Skuteczny obrońca, niewyznający zasady „lagi do przodu".
 • Mikołaj Mańko - fan podawania piłki. Solidny obrońca, który brzydzi się niecelnymi i głupimi zagraniami.
 • Maciej Krupiński - biorąc pod uwagę siłę oraz prędkość jaką osiąga, ten gość przeczy zasadom fizyki. Jego mottem jest „jeśli piłka może tam się zmieścić, to ja ją tam zmieszczę". Nieudane próby to pojedyncze wypadki przy pracy.
 • Krzysztof Falkowski - wieżowiec. Posiadacz loków oraz bardzo precyzyjnego wykończenia.
 • Mariusz Grzybowski - bardzo uzdolniony technicznie przypadkowy grajek. Zaklepał numer 10 na koszulce, czym przysporzył sobie kilku poważnych wrogów.
 • Jan Wojtyczek - człowiek przebiegający w każdy meczu więcej, niż reszta zespołu razem wzięta. Pasjonat irytowania boków obrony.
 • Michał Szeniawski - kliniczny podawacz i wykańczacz. Niezwykle skuteczny element ofensywy. Nie przepada za meczami wcześnie rano, nad czym wszyscy ubolewamy.
 • Michał Pietrak - zawsze znajduje się tam, gdzie obecnie trzeba się znaleźć. Uzdolniony technicznie, grający z imponującą precyzją. Czasem chce grać na obronie, ale mu nie pozwalamy, bo za dobrze mu idzie porządkowanie środka pola.
 • Łukasz Tuzin - gość najlepiej czujący się na samym środku boiska, gdzie najchętniej wykorzystuje swoje atuty, czyli długie podania i strzały z dystansu.
 • Michał Stępień - facet od brudnej roboty. Człowiek-czyściciel, który dobrze czuje się w każdym miejscu formacji defensywnej.
 • Kamil Sztyler - z różnych powodów w tym sezonie jeszcze nie zadebiutował, ale w myślach rozegrał z nami każdy mecz. Wszystkie wygrał. Kiedy już z nami gra, jego niezaprzeczalnym atutem jest precyzyjne, długie podanie.
 • Adam Kalbarczyk - ze względu na kontuzje, jego debiut też jeszcze nie nastąpił, jednak nasza obrona zawsze wita go z otwartymi ramionami.

Nie chciałem pisać o sobie - na moje pytanie do drużyny, co mógłbym napisać, chłopaki napisali tak miłe rzeczy jak "Prawdziwy kapitan" czy "Skała i lider obrony". To bardzo schlebiające, choć jest mi cholernie niezręcznie przepisując te słowa. Wiem o sobie tyle, że gram w obronie i dużo krzyczę."

Teraz wszystko już chyba o nich wiemy. I nawet jeśli dla niektórych z czytających te słowa nadal pozostaną przypadkowymi, to przynajmniej przestali być anonimowymi ;) Życzymy im podtrzymania dobrej atmosfery, coraz lepszego zgrania i sezonu bez kontuzji. Gdy tego nie zabraknie, reszta przyjdzie w swoim czasie.

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

   

  Ankieta

  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi