Wczytuję...

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 28 czerwca o godzinie 19:00 w restauracji Sport Bar na Łazieńkowskiej 3 zjawicie się w szerokim gronie …

PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!

Amatorski Turniej Piłkarski już pod koniec czerwca! Sprawdź szczegóły, zbierz drużynę, zagraj i przed wakacjami wygraj Puchar Fanów!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

ROZDANIE NAGRÓD!
PUCHAR FANÓW ZGŁOSZENIA!
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

ESTADIO DE PICASSA - NASZ DRUGI DOM!

26
Wrz

Już w niedzielę pierwsze, historyczne spotkania zostaną rozegrane na obiekcie „Picassa". To ważne wydarzenie i chcemy, byście byli do niego odpowiednio przygotowani. Zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd

ESTADIO DE PICASSA - NASZ DRUGI DOM!

Zacznijmy od początku - nowy obiekt Ligi Fanów znajduje się na Tarchominie w Parku Picassa na tyłach Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. Vincenta van Gogha 1TUTAJ. Boisko będzie podzielone na 2 sektory (A i B) i w każdą niedzielę zostanie na nim rozegranych 12 spotkań. Oczywiście nie będziemy grali dwunastu godzin, tyko 6, po dwa mecze równolegle. Spotkania będą miały swój początek o godzinie 14:00, natomiast ostatnie odbędą o godzinie 19:00. I co ważne - gramy TYLKO w niedzielę! To niezwykle istotna sprawa szczególnie pod kątem układania terminarza, bo po rozmowach z kapitanami wychodziło nam, że rywalizacja w soboty nie była dla Was komfortowa. Teraz to się zmieni.

Jakie jeszcze rzeczy związane z częściowym rozgrywaniem spotkań na Tarchominie powinniście wiedzieć?

 1. nawierzchnia boiska i podział na 2 równe sektory ( 46x30 metra ), bardzo dobre oświetlenie, 6-metrowe piłkochwyty z każdej strony. Dodatkowo obustronne trybuny (jedna nawet całkowicie zadaszona), 2 szatnie z natryskami, ciepłą wodą i parking na 150 samochodów
 2. boisko położone w parku i w pobliżu Wisły, gdzie w promieniu 200 metrów nie ma bloków mieszkalnych
 3. rozgrywanie wszystkich spotkań tylko w jeden dzień, dzięki czemu nasze skróty meczowe, wywiady, Ligę + Extra będziemy mogli pokazać jeszcze w szerszym gronie. Dodatkowo będzie elastyczniejszy terminarz i zawsze będzie wiadomo, że Liga Fanów gra tylko w niedzielę!
 4. nowy sprzęt, nowe bramki, nowe bandy reklamowe przez co czemu zyskamy unikatowy klimat rozgrywek. Rozgrywek, które mają ambicję być najlepszymi w Polsce.
 5. w przyszłości możliwość podziału nawet na 3 sektory ( 45x28 metra ) i przyjęcie nawet 80 drużyn w co celujemy już od kolejnego sezonu!

Ok, to teraz dojazd. Przygotowaliśmy Wam kilka wariantów tras i opisaliśmy czas przejazdu tak abyście sami porównali sobie czy faktycznie nowa lokalizacja jest tak strasznie daleko. Oczywiście skupiliśmy się na niedzieli a nie środku tygodnia, bo jak wiadomo to dwie różne kwestie.

Ogólnie z Legionowa, Marek, Wyszkowa, Łomianek, Bródna, Targówka, Tarchomina, Białołęki, Bielan - z tych lokalizacji dojazd na Picassa na pewno jest lepszy i krótszy niż na Grenady. Żoliborz, Grochów, Gocław, Saska Kępa, Bemowo porównywalny. Jedynie Mokotów, Ursynów, Włochy, Wola, Ochota i częściowo Śródmieście będą mieć dalej i dłużej, ale czy te 10 minut kogoś przeraża, aby nadal grać w najlepszej i największej Lidze Szóstek? I tak zdecydowana większość z Was na obiekt dojeżdża samochodami, więc kierując się na obwodnicę czy też Wybrzeże Gdańskie nieraz szybciej dojedziecie na Picassa niż na Grenady. Poniżej kilka wskazówek:

 • Transport z Bemowa - tutaj dojazd jest prosty, ulicą Powstańców Śląskich, Reymonta i Trasą Mostu Północnego. Czas przejazdu 15 minut.
 • Transport z Mokotowa - tutaj albo można wybrać opcję przez obwodnicę albo również kierować się do Czerniakowskiej i dalej Wisłostradą. Czas dojazdu nie dłużej niż 25 minut
 • Transport z Ursynowa - tutaj trasa jest zdecydowanie najdłuższa, aczkolwiek również można pojechać na obwodnicę od strony ul. Puławskiej lub kierować się na Al. KEN, Dolinką Służewiecką, ul. Czerniakowską i Wisłostradę. Wydaje nam się że w max 35 minut samochodem powinniście zjawić się w miejscu docelowym. Osoby które mieszkają blisko metra mogą również bez problemu dojechać do końcowej stacji Młociny a stamtąd to już 2 przystanki tramwajem i jesteście na vis-a-vis boiska piłkarskiego.
 • Transport z Grochowa, Gocławia, Saskiej Kępy - tutaj również można dojechać na dwa sposoby. Albo kierując się Wałem koło Stadionu Narodowego, ZOO i dalej ul. Jagiellońską albo przejechać przez Most Łazienkowski i dalej Wisłostradą prosto w stronę Gdańska. Obie trasy można zaliczyć w czasie 25 minut, więc naszym zdaniem jest to porównywalny a nawet lepszy czas niż podróż na Grenady.
 • Transport z Śródmieścia - z tej lokalizacji najlepiej także wjechać na Wisłostradę w kierunku Gdańska i w 20 minut jesteście na miejscu. Tutaj jest też metro i spora część autobusów, więc podroż na pewno nie zajmie Wam więcej czasu niż na Grenady.
 • Transport z Woli - drużyny z Woli i Koła mogą najbardziej być zawiedzione zmianami, bo od ponad 10 lat boisko na Grenady mieli pod domem. Ale nie możecie myśleć tylko o sobie. Co z dojazdem? Wystarczy wjechać na Trasę Toruńską i później zjechać na Wisłostradę w kierunku Gdańska i w 15 minut spokojnie można dojechać na nowy obiekt.
 • Transport z Ochoty - Ochota też ma dalej, ale jak sobie wyliczymy ile czasu musieliście stać na światłach aby przejechać z Grójeckiej na Grenady, to ten czas spokojnie można spożytkować na przejechanie Trasą Toruńską i Wisłostradą. Te drogi nie mają świateł, mają po 3 pasy ruchu w każdą stronę, więc jadąc przepisowo o wiele dłużej nie będzie a jedynie kilka kilometrów więcej.
 • Transport z Łazienkowskiej - prosty dojazd Wisłostradą i Wybrzeżem Gdańskim - czas dojazdu w niedzielę max 15 minut.

Jak widać nowe boiska i nowa lokalizacja nie są takie złe. KAŻDY obiekt ma swoje plusy i minusy - nie ma obiektów idealnych, ani pod kątem dojazdu ani infrastruktury. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych zmiany są niekorzystne, ale jeśli chcecie być częścią rozgrywek, które aspirują do bycia najlepszymi w Polsce, to musicie też dać coś od siebie. Tarchomin to szansa, bo dzięki tej lokalizacji możemy zachęcić do udziału drużyny z tamtych okolic, a to z kolei spowoduje, iż rywalizacja będzie jeszcze lepsza i bardziej zażarta.

Miło nam, gdy zdecydowana większość z Was pisze nam takie słowa, jak te poniżej:

 1. Jak najbardziej dostosujemy się i nie będzie to dla nas żadnym problemem. Klimat tworzą ludzie a nie lokalizacja:)"
 2. „Dla nas to bez różnicy, aby klimat pozostał ten sam a jak dojdzie lepsza infrastruktura, szatnie z prysznicami to bajka"

Nawet jak nie jesteście jeszcze przekonani, to przynajmniej dajcie temu obiektowi szansę. Zaufajcie nam – w końcu czy My Was kiedyś zawiedliśmy? :)

 


Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie regularnie zamieszczamy newsy, zdjęcia, czy inne ciekawostki z naszych rozgrywek - www.facebook.com/LigaFanow.6tki

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
2 0

EKSTRAKLASA

Wybierz kolejkę:
0 1

I LIGA

Wybierz kolejkę:
2 0
Wybierz kolejkę:
2 1
Wybierz kolejkę:
1 0
Wybierz kolejkę:
2 2
Wybierz kolejkę:
1 0

VI LIGA

Kolejka 1

Statystyki kolejki

   

  Ankieta

  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Czy według Ciebie Reorganizacja Rozgrywek była dobrym pomysłem?
  Aby zagłosować musisz wybrać jedną z odpowiedzi