Wczytuję...

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!

Zaczęło się! Ruszyły zapisy do Amatorskiej Ligi Szóstek - Ligi Fanów. Start rozgrywek w sezonie 2020/2021 zaplanowany jest na 27 września!

DLACZEGO MY!

Jako że nie jesteśmy jedyni w tym co robimy, a nie chcielibyśmy być jednymi z wielu, przedstawiamy wam poniżej kilka argumentów, dla których warto zagrać w LIDZE FANÓW!

ROZDANIE NAGRÓD!

Znamy już termin i miejsce uroczystej gali zakończenie sezonu w Lidze Fanów. Liczymy że 27 września na pierwszą kolejkę rudny jesiennej wybierzecie się w szerokim składzie odebrać cenne …

REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry i wreszcie pierwszy mecz!

ZAGRAJ W LIDZE FANÓW!
DLACZEGO MY!
ROZDANIE NAGRÓD!
REPREZENTACJA LIGI FANÓW!

RUSZYŁ PROJEKT REPREZENTACJI LIGI FANÓW!

18
Sie

Wiele miesięcy planowania i przygotowań, wnikliwa obserwacja i staranna selekcja kandydatów do gry, połączenie sił z Legią Warszawa w kwestiach organizacyjnych, aż wreszcie pierwszy mecz. Tak w dużym skrócie można opisać okoliczności narodzin wyjątkowej drużyny jaką jest Reprezentacja Ligi Fanów. Choć format ligi, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia, to futbol 6-sosobowy zdecydowaliśmy się na stworzenie zespołu, który wybiegnie na duże boisko w klasycznym, 11-osobowym składzie.

RUSZYŁ PROJEKT REPREZENTACJI LIGI FANÓW!

Idea była prosta. Mając w swoich szeregach niemal 1600 aktywnych graczy, wybrać grupę ok. 40 niezrzeszonych piłkarzy, którzy swoimi umiejętnościami oraz zaangażowaniem będą najlepiej reprezentowali Ligę Fanów w pełnowymiarowym formacie. Warunkiem koniecznym był status "wolnego strzelca" i brak uczestnictwa w jakichkolwiek rozgrywkach szczebla centralnego lub okręgowego.

Dzięki ogromnemu wsparciu Legii Warszawa zawodnicy przyodziali oficjalne trykoty wielokrotnego Mistrza Polski i choć reprezentują ligę amatorską robili imponujące wrażenie jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Efekt był na tyle dobry, że podczas sparingu, część zgromadzonych kibiców niemal uwierzyła, że na boisku pojawili się zawodnicy klubu z Łazienkowskiej.

Swoje umiejętności nasi chłopcy pokazali w spotkaniu towarzyskim przeciwko Reprezentacji Nocnej Ligi Halowej, które zostało rozegrane w Zielonce. Efekty pracy skautów jak i samego przygotowania zawodników przeszły wszystkie oczekiwania. Wynik końcowy 7:1 nie pozostawia złudzeń, kto dominował na boisku. Umiejętności indywidualne, świetne zgranie, sportowa walka i mnóstwo zaangażowania włożonego przez każdego z zawodników napawa optymizmem.

Na początku obraliśmy sobie za cel start w Okręgowym Pucharze Polski. Niestety nasze ambitne plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, która sparaliżowała wszelkie rozgrywki sportowe, zatem z oficjalnym spotkaniem trzeba będzie jeszcze poczekać. Niemniej możemy śmiało założyć, że z taką dyspozycją piłkarską na pierwszej rundzie się nie skończy. Co ciekawe, na wieść o inicjatywie powstania Reprezentacji Ligi Fanów dość szybko zareagował klub ze wschodniej strony Wisły - mowa o Agape Białołęka. Padła propozycja, aby zawodnicy wybrani do pełnowymiarowej drużyny odbywali treningi w tygodniu, a nawet wzmocnili szeregi Agape na okręgowym poziomie rozgrywek. Ostatecznie temat nie został sfinalizowany, gdyż wiązałoby się to z potrzebą poświęcenia czasu, którego jako amatorzy gracze Ligi Fanów raczej by nie znaleźli. Podsunęło to jednak myśl, że cykliczne zgrupowania lub konsultacje są koniecznością i od października raz w miesiącu planujemy wspólne treningi pod okiem trenera.

Reprezentacja 1

Kadra zespołu jest bardzo szeroka i konieczność obserwacji, a także selekcji spośród 40 zaangażowanych piłkarzy jest nieunikniona. Efektem będzie rzecz jasna ostateczna, 26-osobowa kadra zespołu. Ciekawi sparingpartnerzy będą bardzo istotnym elementem wspomagającym rozwój reprezentacyjnego zespołu, zatem jeżeli są śmiałkowie, którzy chcą zmierzyć się z naszą nową drużyną, to zachęcamy do kontaktu z organizatorem rozgrywek. Marzeniem zawodników występujących z pod szyldem Ligi Fanów jest oczywiście konfrontacja z zawodnikami Legii Warszawa, zatem motywacja do coraz lepszej gry jest bardzo duża - możliwość stawienia czoła zawodowcom byłaby niewątpliwym zaszczytem i wspomnieniem na całe życie.

Jakie plany na przyszłość? Chęci, umiejętności i determinacji nie brakuje, ale nie chcemy popaść w niekontrolowany samozachwyt. Przystąpienie do Okręgowego Pucharu Polski będzie pierwszym poważnym sprawdzianem, który wskaże kierunek rozwoju Reprezentacji Ligi Fanów. Na pewno będziemy chcieli, aby o zespole zrobiło się głośno nie tylko na Mazowszu, ale w całej Polsce, zatem możecie spodziewać się coraz większej uwagi skupionej wokół naszej drużyny. Choć jest to projekt na lata, chcemy realizować go małymi, rozsądnymi krokami, nie zapominając, że naszym głównym celem jest organizowanie najlepszej ligi szóstek piłkarskich w Warszawie.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
0 0

EKSTRAKLASA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

1 LIGA

Kolejka 1
Wybierz kolejkę:
0 0

3 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

2 LIGA

Kolejka 3
Wybierz kolejkę:
0 0

5 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

4 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

7 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

6 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

8 LIGA

Kolejka 2
Wybierz kolejkę:
0 0

9 LIGA

Kolejka 2

Statystyki kolejki