Wczytuję...

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA…

Masz Telefon, Tablet i aktywne konto Google ? Sprawdź jak łatwo skonfigurować powiadomienia dla materiałów Video z kanału Liga Fanów TV.

ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE

Nie masz zespołu? Chciałbyś zagrać w Lidze Fanów? Uwielbiasz piłkę nożną? Wychodzimy naprzeciw waszym oczekiwaniom i proponujemy komfortowe rozwiązanie!

LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE

Masz Instagram? Obserwuj nas i bądź na bieżąco! Zobacz co tam znajdziesz z życia Ligi Fanów.

ZMIANY NA FACEBOOKU!

Na facebooku doszło do dużych zmian. Jedną z ich konsekwencji może być to, że przestaniecie widzieć nasze posty. Sprawdźcie jak się do tego przygotować, aby być z LIGĄ FANÓW na bieżąco!…

LIGA FANÓW TV - POWIADOMIENIA NA YOUTUBE
ZGŁOSZENIE INDYWIDUALNE
LIGA FANÓW NA INSTAGRAMIEE
ZMIANY NA FACEBOOKU!

HARMONOGRAM LIGOWY - PROSTE ZASADY!

26
Mar

Tworzenie cotygodniowego terminarza rozgrywek dla 68 drużyn to droga przez mękę, dlatego chcielibyśmy wszystkim nowym i obecnym zespołom przypomnieć, w jaki sposób należy do nas zgłaszać swoje propozycje meczowe na kolejne weekendy. KAŻDY LIGOWIEC POWINIEN TO PRZECZYTAĆ!

HARMONOGRAM LIGOWY - PROSTE ZASADY!

Jako jedyni w Warszawie, organizując rozgrywki piłkarskie, ustalamy terminy przyszłych spotkań na tydzień przed danym wydarzeniem. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że na tydzień przed kolejką, wszystkie drużyny są w stanie określić najbardziej odpowiedni dla nich termin. Nie możemy oczekiwać, że z dwumiesięcznym wyprzedzaniem każdy będzie w stanie zweryfikować swoje plany. Pamiętajmy też, że terminy spotkań Ligi Fanów dopasowujemy również do meczów Legii Warszawa. Taki system generuje ogromny nakład pracy dla organizatorów, ale dzięki temu prawie 90% propozycji jesteśmy w stanie realizować bez żadnych korekt.

W przedsezonowym rekonesansie wiele zespołów zadeklarowało, iż system gry tylko i wyłącznie w niedziele jest lepszym rozwiązaniem, niż gra w oba weekendowe dni. Aby móc sprostać takiemu rozwiązaniu, podzieliliśmy rozgrywki na dwie areny meczowe: Arena Grenady na Woli, oraz Arena Picassa na Białołęce. Nowa forma i dwie lokalizacje bardzo dobrze się sprawdziły podczas rundy jesiennej, gdzie niemal do ostatniej kolejki prawie każda z drużyn grała w preferowanym przez siebie przedziale czasowym i zdecydowana większość z Was była z tego faktu zadowolona. Niestety, na 350 pojedynków zdarzyły walkowery, ale śmiało możemy dodać, że były to tylko dwa przypadki. Przyczyny również były dość prozaiczne i nie wynikające z terminu spotkania.

Nie poprzestajemy jednak w podnoszeniu naszej elastyczności i na wiosnę planujemy być jeszcze bardziej otwarci, gdyż boiska na Picassa będziemy mogli wykorzystywać od samego rana. Oczywiście nie zmienia to faktu, że zawsze będziecie grać w preferowanych terminach, lecz trzeba pamiętać, że na wyznaczony terminarz wpływa kilka czynników, jak choćby to, czy jesteście gospodarzem, czy wasze mecze były nagrywane, itp. Wiemy, że runda wiosenna jest bardziej wymagająca od jesiennej z uwagi na towarzyszące tej porze roku wydarzenia, takie jak weekendowe wyjazdy, komunie, śluby, długie weekendy, etc. i mamy świadomość, że będzie więcej problemów, aby ułożyć harmonogram jak w poprzedniej rundzie. Liczymy jednak na waszą wyrozumiałość w tego typu sytuacjach i wierzymy, że czasami będziecie w stanie dostosować się do naszych alternatywnych terminów.
Same propozycje meczowe zawsze podsyłamy w przedziałach godzinowych na 1,5 tygodnia przed daną kolejką na skrzynkę mailową : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  • I przedział : od 08:00 do 12:00
  • II przedział : od 12:00 do 16:00
  • III przedział : od 16:00 do 20:00

Nie jesteśmy w stanie przyjmować ściśle określonych wymagań typu - chcemy grać o godzinie 14:00 i tylko na Grenady!. Oczywiście możecie nam wspomnieć, że najlepsza dla was godzina to 14:00 i lokalizacja na Grenady i jeżeli uda się tak ustawić, to na pewno tak zrobimy. Priorytetem jest przedział godzinowy, a dopiero później odpowiednia godzina czy dalej lokalizacja. Naszym zdaniem, lepiej jest zagrać mecz w terminie, który deklarowaliście, mając dostępnych większość zawodników, nawet jeżeli będzie to oznaczało rozegranie meczu na innym obiekcie.

Po opublikowaniu i wysłaniu do was ostatecznego terminarza na daną kolejkę przełożenie spotkania naprawdę może okazać się niewykonalne. Aby przełożyć mecz musi być spełnionych kilka warunków :
1. Zgoda drużyny przeciwnej na rozegranie spotkania w innym terminie/ o innej godzinie.
2. Wolny termin w innym dniu, ale w tej samej kolejce jak również zgoda dwóch pozostałych drużyn, które będą mogły zamienić się dniami / godzinami.
3. Zgoda organizatora.

Oczywiście nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić, ale staramy się, aby większość spotkań była zgodna z waszymi propozycjami. Aby tak się działo, bardzo ważne jest, aby propozycje docierały do nas z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie ja 1-2 dni przed weekendem, na który ustalany jest terminarz . Trzeba pamiętać, że Liga Fanów to ponad 70 zespołów, więc dogodzenie w 100% każdej ekipie graniczy z cudem. Pamiętajcie też, że na 9-11 spotkań w rundzie, przynajmniej w trzech może zdarzyć się, że nie zagracie tak, jak tego wstępnie oczekiwaliście. Rozumiemy, że każdemu zespołowi zależy na grze w optymalnym składzie, ale niestety jest zbyt wiele zdarzeń losowych, abyśmy mogli dopasować się do każdej z drużyn. Dlatego zachęcamy i zawsze to powtarzamy, że bezpieczna liczba zawodników w zespole to 12-15, tak, aby nawet przy kilkuosobowej absencji, mecz mógł się odbyć. Wiemy, że w niektórych drużynach są zawodnicy, którzy grają w innych amatorskich rozgrywkach, klubach sportowych, ale nie jesteśmy w stanie pod nich dopasować indywidualnego terminarza rozgrywek.

W przypadku dziennego konfliktu rozegrania meczu, ostateczne słowo należy do gospodarza spotkania, który decyduje, w którym przedziale chciałby rozegrać pojedynek.

Nie ma też zapisu w regulaminie Ligi Fanów o tym, że dana drużyna ma prawo raz w rundzie przełożyć mecz na inny weekend – zachęcamy do uważnego przeczytania regulaminu. Na pewno nie wprowadzimy terminarza na całą rundę z góry, gdyż naszym zdaniem wprowadzi to jeszcze większy chaos i niezadowolenie. Celowo nie publikujemy informacji, kto z kim będzie grał w danej kolejce, gdyż przy takim wariancie możemy żąglować harmonogramem zgodnie z waszymi propozycjami meczowymi. Na początku rundy raczej z tym problemu nie ma, lecz po rozegraniu przynajmniej połowy spotkań, mogą pojawić się konflikty, które oczywiście postaramy się jak najlepiej ogarnąć.

Odnosząc się do planowanego harmonogramu, jesteśmy elastyczni i zawsze staramy się dopasować termin spotkania według waszych propozycji meczowych i staramy się robić to jak najlepiej z korzyścią dla wszystkich, jednak liczymy w tej kwestii na waszą wyrozumiałość, zrozumienie i odrobinę cierpliwości, a wówczas zawsze uda znaleźć się złoty środek.

 

dodaj komentarz

 
Wybierz kolejkę:
1 1

EKSTRAKLASA

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 1

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
3 0

LIGA 2A

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
0 0

LIGA 2B

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
8 0

LIGA 3A

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 3B

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
1 0

LIGA 4A

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
5 1

LIGA 4B

Kolejka 5
Wybierz kolejkę:
4 1

LIGA 5A

Kolejka 5

Statystyki kolejki